29 Aralık 2008 Pazartesi

İslim kebabı

Bende bir yemek yayınlayayım dedim.Çok nefis bir et yemeği.Herkeze tavsiye ederim.Hemen tarifini veriyim.
Malzemeler:
1 kg yağsız lop et
3 büyük patlıcan
yeşil biber
salça
sıvıyağ
tuz,karabiber,pul biber
Yapılışı:Etlerimizi pişene kadar haşlıyoruz.patlıcanlarımızı uzunlamasına yaprak yaprak dilimleyip kızartıyoruz.iki patlıcanı alıp çarpı gibi yerleştirip arasına et koyup,sarıyoruz.bir parça yeşil biber ve arzuya göre domates halkasıda üstüne koyup bir kürdan ile sabitliyoruz.tepsiye yerleştiriyoruz.sonra bir tencerede 1 yemek kaşığı salça koyup ve su ile kaynatıyoruz bahartalarını ekliyoruz.not.etleri ve patlıcanları tuzlamayı ayriyetten unutmayalım.saşçalı suyu tepsiye döküp tepsiyi fırına veriyoruz.25dak. yüksek derecede pişiriyoruz.afiyet olsun.


22 Aralık 2008 Pazartesi

Havlu kenarım

Bu havlu kenarı çok meşhur bilirsiniz,ee bende eksik kalırmıyım bende yaptım tabiki.Yanlız kurdale geçiş yerlerini biraz dar yapmışım onun için kurdaleleri süslü bir şekilde yerleştiremedim.

15 Aralık 2008 Pazartesi

Güzel şalım

Uzun bir aradan sonra tekrar merhaba.Talia'nın gelmesi ve bayram tatili derken bişey yayınlıyamadım.Bugün geçen sene ördüğüm hatta aynısından ablamada ördüğüm şalımı sizlerle paylaşmak istedim.Bu çok eski bir örnek,benim annemin zamanında kendisine ördüğü ama siyah renginde olanın örneğini çıkarıp birer tane kendimize yaptım.Hekeze iy haftalar dilerim.

1 Aralık 2008 Pazartesi

Talia için

Merhaba ilk önce herkeze.Ben bu yelekleri nalan hobi de görmüştüm ve çok beğenmiştim.Kendi yeğenime talia için ördüm ve bir tanede dayımın torununa ördüm.Pembe olan talia için.nalan hanıma çok teşekkür ederim paylaşımı için.