29 Nisan 2009 Çarşamba

Gecikmiş mimim

Sevgili arkadaşım sarıgül81 beni geçen hafta mimlemiş,ama ben ancak yazabildim ve kendisinden çok özürdiliyorum.
Evet sorulara başlayalım

1.Yıl sonunda zengin olma koşulu ile bir yıl boyunca kabus görmek istermiydiniz?

Kabus göriceksem bana sadece zarar veriri bu zenginlik.benim için maddi zenginlik değil,gönül zenginliği daha önemlidir.maddi zenginlik harcarsın gider,ama gönül zenginliğine ulaştığın zaman,sana hayatın boyunca en büyük zenginliği verir.

2.Kör olmak ve sağır olmak arasında nasıl bir seçim yapardınız?

Bunun seçimi yapılmaz tabi,allah insanlara her verdiği duyu organın özel yerleri vardır.ama yinede cevap vermek zorundaysamda sağır olmaı tercih ederim,çünkü dünyadaki bu güzel renkleri görmek duymaktan daha önemli bence.

3.Öleceğiniz anı bilmek istermiydiniz?

Kesinlikle hayır tabi,çünkü o zaman hayattan hiç bir tad alamazsın.her ne kadarda asıl o zaman her anını dolu dolu yaşamaya çalışsanda yinede hiç bir mutluluk yaşayamazsın,için hep buruk olur.

4.Bu gecenin son geceniz olacağını öğrenseniz birine söylemediklerinizden dolayı üzülürmüydünüz?

Sadece bir kişiye içimdeki düşünceleri demeyi çok isterdim.ama bu gönül işi değil,beni tanımayan birine kendimin nasıl bir kişiliğe sahip olduğumu söylemekten fazla ispat etmek isterdim tek.

5.Bir yıl boyunca herşeyin mükemmel olduğu ancak yıl sonunda o yılı unutacağınızı bile bile yaşanmasını istermiydiniz?

Öyle bir yıl yaşamak istemem,çünkü sonra çok büyük üzüntü yaşarım.ben öyle mutlu bir yılı asla unutamıcağım için en iyisi böyle hayata devam ederim.

6.Eviniz yanıyor,aileniz ve siz kurtuldunuz.son bir kez daha eve girme şansınız olsa,neyi kurtarırdınız?

Allah korusun ama eğer öyle bir anda insan ne kadar bilinçli düşünür bilmem ama,bu teknoloji hayatta yaşadığımıza göre ilk alacaklarım cep tel,laptopum olurdu.çünkü tel.de tüm tanıdıklarımın no.ları var ve laptopda tüm kayd ettiklerim var.yani resimler çok önemli benim için.

Çok güzel ve soruları anlamlı bir mimdi,önce kim hazırladıysa gerçekten insan çok düşünüyor cevablamadan önce,ve sonrada arkadaşıma teşekkür ederim beni bu güzel mim için layık gördüğü için.ben yanlız kimseyi mimlemicem bu sefer çünkü ben baya geç cevabladığım için.

1 yorum:

ELBİSTANLI dedi ki...

Yüreginde huzur ve mutluluk; gözlerinde ve yüzünde gülücük eksik olmasin hiçbir annenin.Tüm anneler ve anne adayları anneler günümüz kutlu olsun..hayırlı geceler.